Get Adobe Flash player

Liturgia Dnia

rok wiary

Pożegnanie ks. Adama

pozegnanie (1) mg

      W piątek 24 sierpnia o godz. 19:00 podziękowaliśmy ks. mgr lic. Adamowi Pawłowskiemu za dwuletnią, dającą świadectwo wiary, posługę. Za piękne, wzniosłe kazania. Za prawdę głoszoną z ambony, za odwagę, by z gorliwością bronić wartości religijnych. Jakże wiele padło serdecznych słów wypowiadanych ze wzruszeniem. Nie zabrakło uśmiechów, kwiatów i prezentów. Jego droga usłana była głębokim doświadczeniem. Przez okres posługi kapłańskiej w naszej Parafii poznaliśmy Go jako wspaniałego człowieka i księdza. Z podziwem patrzyliśmy na hobby księdza. Uprawianie sportu wymaga bowiem silnego ducha. Praca z młodzieżą daje mu dużo satysfakcji. Dzięki swojemu zaangażowaniu zgromadził wokół siebie grono młodych, z którymi wędrował, śpiewał, jeździł, głosił słowo Boże.
       Msza dziękczynna za Jego dotychczasową posługę w naszej parafii zgromadziła wielu wiernych. Tak to już w kapłaństwie bywa, że kapłani nie są na stałe przypisani do danej parafii i co jakiś czas przychodzi zmiana. To jest właśnie proza życia każdego kapłana. Takim pożegnaniom, bardzo często towarzyszy żal, o to, że tyle się zrobiło a już trzeba odejść. Jest to zrozumiałe. Żal jest również po drugiej stronie, a więc w nas parafianach.
       Księdzu Adamowi już jako wikariuszowi nowej parafii w Poznaniu życzymy szybkiej aklimatyzacji w nowym miejscu i wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i opieki Matki Bożej.

Odchodzisz od nas, lecz bądź pewny tego,

że gdy za Tobą zatęsknimy,

to się zbierzemy i pojedziemy,

i Cię w Poznaniu odwiedzimy.”

     Ksiądz Adam pochodzi z par. pw. Narodzenia Pańskiego w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął 25.05.2002r. w Poznaniu z rąk ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Posługiwał w kilku parafiach: w Kościanie-Farze, Poznaniu-Główna, Luboniu, Lubaszu oraz w naszej. Dekretem Metropolity Poznańskiego, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w dniu 25 sierpnia został mianowany wikariuszem parafii pw. Maryi Królowej w Poznaniu.