Od 4 maja 2020r. przeprawa promowa w Walkowicach
wznawia kursowanie na rzece Noteć.

www.Walkowice.pl

UPAMIĘTNIONO WALKOWICKICH POWSTAŃCÓW

DSC09386

      Dzięki staraniom Towarzystwa Pamięci Powstańców Wielkopolskich w Czarnkowie oraz Urzędu Gminy Czarnków, Nasi Ojcowie i Dziadkowie, mieszkańcy wsi Walkowice, Ci którzy ponad 100 lat temu walczyli o wolną Polskę zostali upamiętnieni. Dnia 3 października 2020 r. 20. grobów Powstańców zostało oznaczonych pamiątkowym medalem "POWSTANIEC WIELKOPOLSKI". Mimo że w Walkowicach pochowanych zostało, aż 29. Powstańców, to tylko część z nich mogła zostać upamiętniona w ten sposób z uwagi na pochówek poza Walkowicami, likwidację grobu lub brak danych na nagrobku. Serdecznie dziękujemy rodzinom Powstańców za możliwość upamiętnienia w ten sposób naszych bohaterów – dzisiaj już historii Naszej Małej Ojczyzny.

Poniżej przedstawiamy spis Powstańców Wielkopolskich walczących w Walkowicach:

1. Dominik Jany s. Romana,

2. Nikodem Rybarczyk s. Augustyna,

3. Leon Wagner s. Antoniego,

4. Norbert Wagner s. Antoniego,

5. Paweł Knapski s. Romana,

6. Roman Wylegała s. Andrzeja,

7. Feliks Wylegała s. Andrzeja,

8. Andrzej Grzegorek s. Jakuba,

9. Jan Michalski s. Andrzeja,

10. Maksymilian Piątek s. Jana,

11. Feliks Koźma s. Antoniego,

12. Ignacy Jessa s. Macieja,

13. Stefan Michalski s. Andrzeja,

14. Jan Gacek s. Romana,

15. Julian Chmielnik s. Jana,

16. Roman Kolonista s. Romana,

17. Antoni Wylegała s. Andrzeja,

18. Marian Wylegała s. Konstantego,

19. Jan Wylegała s. Stefana,

20. Ignacy Wylegała s. Jana,

21. Marian Wylegała s. Romana,

22. Franciszek Biskup s. Antoniego,

23. Antoni Jęchorek s. Józefa,

24. Kazimierz Grzegorek s. Jakuba,

25. Michał Grzegorek s. Jakuba,

26. Bernard Norkowski s. Walentego,

27. Teofil Wylegała s. Seweryna,

28. Ignacy Szrama s. Jana,

29. Leon Dobras s. Wojciecha,

30. Czesław Bątkiewicz s. Stanisława,

31. Hugo Martenka s. Filipa,

32. Franciszek Ciesiółka s. Wawrzyna,

33. Jan Michalski s. Ignacego,

34. Leon Kolonista s. Jana,

35. Ignacy Martenka s. Filipa,

36. Sylwester Martenka s. Filipa,

37. Stanisław Rossa s. Jana,

38. Antoni Koźma s. Seweryna,

39. Stanisław Koźma s. Seweryna,

40. Ignacy Górzny s. Stanisława,

41. Jan Górzny s. Stanisława,

42. Stefan Grabowski s. Franciszka,

43. Antoni Grabowski s. Franciszka,

44. Józef Grabowski s. Franciszka,

45. Edmund Piątek s. Jana,

46. Leon Linka s. Antoniego,

47. Stefan Grus s. Romana,

48. Leon Grabowski s. Franciszka,

49. Feliks Moliński s. Franciszka,

50. Jan Zawierucha

51. Feliks Kerl s. Franciszka,

52. Stefan Szyszka

53. Andrzej Michalski s. Romana,

54. Bolesław Rybarczyk s. Augustyna.



Archiwalne zdjęcia